Wspieramy POLONIJNY DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI

Polonijny Dzień Dwujęzyczności, czyli Polish Bilingual Day obchodzony jest w każdy trzeci weekend października.

W tym roku celebrowany będzie 21- 22 października. Pomysłodawcą Polonijnego Dnia Dwujęzyczności jest nowojorska Fundacja Dobra Polska Szkoła oraz jej polski partner Fundacja Edukacja dla Demokracji. Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 roku oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych w 2015 roku.

Gorąco zachęcamy do organizowania lokalnych wydarzeń z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, w swoim środowisku.

Koordynatorem Polonijnego Dnia Dwujęzyczności w Wielkiej Brytanii jest Pracownia Terapeutyczna ALFA wraz z projektem The Future of Education.

Dodatkowe informacje: Agata Majda „The Future of Education”

E-mail: thefutureofeducation@vp.pl

zdj. frik